مصاحبه اي با جناب آقاي داود آبادي ، معاون محترم اقتصادي ، مالي و سرمايه انساني شركت

 

 

- با تشكر از جنابعالي براي صرف وقت جهت اين مصاحبه

 

- لطفاً بفرماييد هنگامي كه سكّان مالي شركت جهان را تحويل گرفتيد ، وضعيت اقتصادي شركت را چگونه ارزيابي نموديد و حالا بعد از دو سال چگونه آنرا مورد ارزيابي قرار مي دهيد؟ 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

* حقيقتاً در مقطعي وارد اين شركت شدم كه ترافيك كاري و سيل مؤديان شهرداري ، مانع از ارزيابي دقيق مي شد. اواخر سال 94 شركت جهان درگير انبوه معارضين ملكي بود و در روز بين 400 تا 500 نفر مراجعه كننده داشتيم. تا بعد از برهه زماني سال 94 و بستن حسابها ، فرصت كافي براي ارزيابي موقعيت شركت وجود نداشت تا اينكه در خرداد 95 و علي رغم تحويل و تحول مديريتي ، موفق به بستن حسابها شديم. يعني در حقيقت، بعد از 6 ماه از حضور خود در اين شركت توانستم شرايط موجود را ارزيابي نمايم.

حسابهاي زيادي باز بود و معارضين و مؤديان و مشتريان و طرف حسابها همگي يك فهرست 47 يا 48 موردي بالغ بر 100 ميليارد تومان بود و بايد تك به تك مورد محاسبه و ارزيابي قرار مي گرفت.

 

 

- نقش حضرتعالي در مديريت مالي شركت چه بوده است؟

 

 

* حضور اينجانب در كنار حضور ساير دوستان بود و در حد توان خود بر روي تكاليف تحميلي از سوي شهرداري و بانك شهر متمركز بودم. در آن زمان، مشكلات عديده از جمله تسهيلات بانكي زياد و املاك خريداري شده خارج از عرف بازار و ... مواردي بود كه ناچار به مديريت آنها بوديم. در سال 95 كه سال آخر مديريت شهري وقت بود، مجدداً طلبكاران شهرداري به سمت شركت ما متوجه شدند كه براي تأديه بدهي آنها نيز تسهيلات جديدتر به پرونده مالي ما اضافه شد. حدود 3000 پرونده مالي در سال 95 مورد رسيدگي و تسويه حساب قرار گرفت. اقدامات اصلاحي ما بعد از رسيدن به فهرست 47 موردي آغاز شد. با اصلاحات منابع و مصارف توانستيم اختلاف حسابها را با شهرداري كاهش دهيم و علي رغم وجود 1000 ميليارد تومان عمليات بانكي، در بين 25 رده شهرداري جزء اولين شركتها بوديم كه موفق به بستن حسابها و تشكيل مجمع عمومي در تاريخ 19 خرداد 96 گرديديم.

 

 

 

 

- موضوع تقدير جناب آقاي دكتر پور زرندي از جنابعالي چه بود؟

 

* به هرحال ، تشخيص دوستان بوده و من توقع تقدير را نداشتم و هميشه سعي كردم كه وظايف قانوني خود را انجام دهم و بابت همين هم مزد گرفته ام. بنده بيشترين زمان حضور را در اين شركت داشتم و اين امر را بر خود واجب و فرض مي دانم و بيشترين وقت و توان خود را صرف كار نموده ام.

 

 

 

- نظر جنابعالي در خصوص سبك مديريت مالي هر شركتي (بطور اعم) و اين شركت (بطور اخص) در مواقع رونق اقتصادي و ركود چيست؟

 

* چيزي كه بايد در اولويت باشد ، ورود و خروج منابع است و اين موضوع در اين شركت به دليل اينكه بطور جدي مديريت نشد ، باعث اتلاف بيشتر منابع و آسيب رسيدن به شرگت گرديد. تجربيات و روحيات شخصي من ايجاب مي كند كه ورودي و خروجي منابع بصورت شفاف باشد كه هيچ پرداخت و دريافتي خارج از نظام مالي انجام نگيرد.

يكي از كارهاي ديگري كه در اولويت مديريت مالي است ، استفاده از سامانه هاي مالي به شكل شبكه اي ( و نه جزيره اي) است. سامانه هاي مالي اگر به شكل جزيره اي باشد، منجر به اتلاف منابع مي گردد ولي سامانه هاي شبكه اي و سيستمي مانع از اتلاف منابع هستند.

 

 

 

- چشم انداز پيش روي شركت را با توجه به موضوع تعليق فعاليتهاي آن چگونه مي بينيد؟

 

* طبعاً بستگي به نظر مديريت محترم بانك دارد و اينكه مديريت شهري آيا تمايل به ادامه كار با كارگزاري ها هستند يا خير. ولي به هر حال ، تجربه اين شركت در امر كارگزاري شهرداري يك تجربه ارزنده است.

 

 

 

- پيشنهاد يا نصيحت شما به كاركنان اين شركت چيست؟

 

* به نظر من هركس بايد حوزه خودش را روشن كند. به رغم اينكه در فرهنگ جامعه ما اين مسأله عموميت پيدا كرده كه اول ببينم ديگري چه كار مي كند، بعد من دست به كار شوم، اما من معتقدم هركس خودش بايد احساس مسئوليت كند. ما يك جا رئيس هستيم و هزاران جا مرئوس هستيم. هرطور كه با ديگران رفتار كنيم، با ما همانگونه رفتار مي كنند.